foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, 

lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

  

       Na pewno każdy z nas, nawet najzdolniejszy, znalazł się w sytuacji, kiedy musiał skorzystać z czyjejś pomocy, porady.

       Dla jednych świat liczb i równań nie kryje żadnych tajemnic, za to mają problemy z pisaniem długich wypracowań czy przebrnięciem przez lekturę. Dla drugich humanistyczne zadania to pestka, natomiast gdy przychodzi do przedmiotów ścisłych, rozpoczyna się dramat: trudno, żeby każdy z nas był doskonały z każdego przedmiotu. Jednak większość z nas musi te wszystkie przedmioty zaliczyć. Dlatego zaoferujcie pomoc uczniom, którzy nie radzą sobie z Waszym ulubionym przedmiotem szkolnym - takimi słowami pani Izabela Kaczmarek – matematyk, zwróciła się do uzdolnionych matematycznie uczniów klasy 6a i wzbudziła chęć pomocy koleżeńskiej.

       I tak zrodziła się pomoc koleżankom i kolegom, którzy mają trudności z opanowaniem materiału szkolnego z matematyki. To bardzo fajny pomysł, kiedy uczeń zdolny pomaga uczniowi „słabszemu” z matematyki w ramach nieodpłatnych korepetycji, czasem wręcz konieczny we współczesnej szkole.

       Rówieśnicy rozumieją się lepiej, „odbierają na tej samej fali”. Należy pamiętać, że gorsze oceny mogą pojawić się w różnym czasie i z różnych powodów, jednakże niezmiennie prowadzą do problemów. Pomoc koleżeńska pozwala uczniom nadrobić zaległości, odrobić prace domowe, utrwalić materiał, kształtować postawy odpowiedzialności i koleżeństwa, przynosi satysfakcję oraz daje możliwość nawiązania nowych znajomości.

       Zespół pomocy koleżeńskiej w klasie 6a zaczął funkcjonować w naszej szkole od października i może będzie inspiracją dla innych uczniów i nauczycieli.

Izabela Kaczmarek

klasa6a

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.