foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Ach działa się, działo na spotkaniach KMO w październiku.

Sesja z zapałkami dała nam w kość. W ramach odetchnięcia na moment od nauki, zaprosiliśmy uczniów, do drugiej już w działalności klubu, odsłony łamigłówek z zapałek. Niektóre były bardzo proste, inne wymagały mocnego kombinowania. Przesuń jedną zapałkę, aby otrzymać cztery identyczne trójkąty, czy też przesuń dwie zapałki, żeby mucha znalazła się poza kieliszkiem… proste? Bardzo proste, gdy uruchomimy nasze szare komórki.

Nurek Kartezjusza – któż to taki? My już wiemy. Klasyczne doświadczenie pokazowe z fizyki, noszące imię Kartezjusza i ukazujące głównie prawo wyporu hydrostatycznego Archimedesa poprzez bezpośredni pokaz zasady pływania i tonięcia ciał… proste? Super zabawa!

A czy zastanawiało cię kiedyś, jaka tajemnicza siła ustawia igłę kompasu na linii północ–południe? Być może nie zaskoczy cię wiadomość, że ta sama siła przyciąga magnesy do drzwi lodówki. Co to za zjawisko? Spróbowaliśmy wspólnie rozwiązać tę zagadkę.

No i jeszcze biliśmy rekord w ustawieniu najwyższej wieży z kubeczków. Nam udało się ułożyć wieżę siedemnastopiętrową. Spróbujcie ułożyć wyższą.

Czyż nie ciekawie spędzamy czas? Zachęcamy wszystkich do eksperymentowania nie tylko na zajęciach KMO. Zajęcia szkolne nie muszą być nudne, dajmy dzieciom możliwość samodzielnego doświadczania i eksperymentowania, a efekty w nauce zobaczymy już niebawem.

Opiekunki KMO: Izabela Kaczmarek, Katarzyna Frach

kmo paz

 

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.