foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

11 listopada 2018 r. to data wyjątkowa, bo tego dnia świętowaliśmy 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchody tego niezwykłego wydarzenia włączyli się również uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Lipnie.

8 listopada odbyła się gra wiejska pod hasłem „Niepodległa”, w której udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy Lipno.

9 listopada, w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji, o godz. 11.11 odśpiewaliśmy uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”. Utworzone przez nas biało czerwone – kontury Polski i całe wydarzenie, dzięki uprzejmości pana Marka Jankowskiego, zostały upamiętnione na filmie nagranym z lotu ptaka. Tego samego dnia przedstawiciele klas oraz nauczyciele wzięli udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości, podczas których obejrzeli przygotowany na tę okazję przez „Teatr Próby” i „Zespół Radioaktiv” program słowno -muzyczny „Sto lat….. Sto lat”.

11 listopada podczas uroczystej Mszy św. odprawionej w Kościele pw. św. Edyty Stein w Wilkowicach naszą szkołę reprezentowały poczty sztandarowe. Natomiast 14 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Niepodległa”, w którym uczniowie prezentowali wiersze patriotyczne. Najlepsi wystąpią ponownie podczas etapu międzyszkolnego Gminnego Konkursu Recytatorsko – Plastycznego „Niepodległa”, który odbędzie się w naszej szkole 30 listopada. Oczywiście na korytarzach i w salach lekcyjnych nie zabrakło dekoracji upamiętniających odzyskanie przez Polskę upragnionej wolności. Pamiętając o tym niezwykle ważnym w naszej historii wydarzeniu, starajmy się wywalczoną przez naszych przodków niepodległość czcić i świętować każdego dnia.

Ewelina Zajdel -Klara

niepodleglasp

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.