foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

To możliwe i bardzo atrakcyjne – przekonuje o tym pani Kinga Stachowiak, nauczyciel wf-u w naszej szkole.

W dniu 21 listopada 2018 roku mieliśmy niepowtarzalną okazję uczestnictwa, podczas lekcji wychowania fizycznego, w nauce Hip – hop-u prowadzonych przez starszego kolegę, który jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie. JAKUB ŚWIADEK jest uczniem pierwszej klasy o kierunku - mechatronika. Jego pasją jest Hip - hop, w którym doskonali swoje umiejętności od czterech lat pod okiem wybitnych instruktorów ze Studia Tańca Funky Flava. W czasie zajęć Jakub starał się pokazać uczniom, że taniec to nie tylko wysiłek, ale również ciekawa zabawa i forma spędzania wolnego czasu, ale również rozwijanie swoich pasji oraz zainteresowań.

Pomysł spodobał się nie tylko uczniom, który chcieliby, żeby takich zajęć odbywało się jak najwięcej. Zadowolenia nie kryją również nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej, którzy również uczestniczyli w zajęciach i nauczyli się podstawowych kroków tańca hip-hop.

Dzieci uwielbiają się ruszać. Wf jest dla nich idealnym przerywnikiem w czasie lekcji. Wciąż oczekują czegoś nowego, dlatego taniec zamiast lekcji wychowania fizycznego jest ciekawą alternatywą. Część uczniów po południami ma raczej mało ruchu. Mamy nadzieję, że przekonają się, iż taniec może być ciekawą formą spędzania wolnego czasu i w niedalekiej przyszłości uda nam się powtórzyć tego rodzaju zajęcia.

Koordynatorzy lekcji tańca:

Kinga Stachowiak i Andrzej Fularz

hiphop

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.