foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w Zespole Szkół w Lipnie gości już od pierwszych dni grudnia. A wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Dzieci uczą się wierszyków i piosenek, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać.

Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem uczniowie klas I-III zaśpiewali Mikołajowi piosenki, wyrecytowali wierszyki. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki, rogi reniferów przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Fani MIKOŁAJA, czyli zachwyceni uczniowie klas I-III zaprosili go na pożegnanie do wspólnego zdjęcia.

„ Dzięki Ci składamy Mikołaju Święty

 za twe dobre serce i  twoje prezenty.

 Dziś obiecujemy, kochany staruszku,

 zostaniesz w pamięci i w naszym serduszku.

 Teraz wszyscy razem z żalem Cię żegnamy

 i na drugi roczek zapraszamy.”

Organizatorzy: wychowawcy klas I-III

mikolajki2018

 

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.