foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Na pierwszym grudniowym spotkaniu KMO robiliśmy akrobacje cyrkowe na linie między wieżowcami. Oczywiście nie my, ale nasi linoskoczkowie. Kiedy linoskoczek idzie po linie, wszyscy modlą się, aby nie spadł. Nasi linoskoczkowie, wykonani z korka i wykałaczek, nie tylko nie spadali, ale robili akrobacje na naciągniętym między krzesłami sznurku, naszych nosach i czołach. Brawa dla nich!

W Dniu Górnika można podziwiać orkiestry górnicze. Trochę im pozazdrościliśmy i stworzyliśmy własną, ale najpierw musieliśmy wykonać instrumenty. Nasze były z rękawiczki, kawałka słomki, taśmy klejącej i rulonu po ręczniku jednorazowym. I działał rewelacyjnie! Spróbuj zrobić sam, a zobaczysz efekt! Pamiętać trzeba tylko o naprężeniu rękawiczki, aby membrana dobrze zadziałała.

Na ostatnim grudniowym spotkaniu KMO odbyło się przedświąteczne dekorowanie pierników. Pomysł spotkał z wielkim entuzjazmem naszych podopiecznych. Przez cały tydzień dzieci przynosiły produkty do dekoracji ciasteczek, a ilość zgromadzonych przez nich ozdób była naprawdę imponująca! Dzieci rozpoczęły dekorowanie ciastek przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych i dołożyły wszelkich starań, by ich pierniki prezentowały się jak najpiękniej. Pracowali z zapałem i wytrwałością, a także z otwartymi sercami, gdyż chętnie dzielili się ozdobami z dziećmi, którym (z różnych przyczyn) ich zabrakło.

Udekorowali wiele pierników, a efekty ich pracy możecie Państwo podziwiać na zdjęciach, lecz musimy zdradzić, że wyglądały tak apetycznie, iż część z nich trafiła prosto do brzuchów dzieci.

Opiekunki KMO: I.Kaczmarek, K.Frach

kmoxii

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.