AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA” W NASZEJ SZKOLE

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W piątek, 20 września uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że porzucone szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Uczniowie klas pierwszych zasadzili przed szkołą kolejne już krzewy, które nie tylko upiększają naszą okolicę. A uczniowie klas II i III wykonali plakaty zachęcające wszystkich do szanowania i dbania o naszą planetę. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok – segregujemy śmieci, zbieramy baterie, mamy zbiórki makulatury.

Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

smieci2019

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.