VIII FORUM OPIEKUNÓW KMO W WARSZAWIE

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W dniach 14-16.11.2019r. opiekunki Klubu Młodego Odkrywcy „Ciekawi świata” pani Izabela Kaczmarek i pani Katarzyna Frach wraz z kilkoma nauczycielami z zaprzyjaźnionych placówek, brały udział w VIII Forum KMO. Spotkanie odbyło się w Warszawie w Centrum Nauki „Kopernik”. Nauczycielki brały udział w licznych pokazach, warsztatach i debatach oraz spotkania z ciekawymi ludźmi świata nauki, a także same przeprowadziły pokazy doświadczeń chemicznych, fizycznych dla najmłodszych. Forum jest corocznym wydarzeniem, w którym uczestniczy prawie 300 osób z Polski, Gruzji, Ukrainy, Armenii i nie tylko.

Kluby Młodego Odkrywcy to program zrzeszający zaangażowanych edukatorów oraz nauczycieli z Polski i zza granicy. Pod okiem Opiekunów młodzi ludzie spotykają się po lekcjach, żeby uczyć się, myśleć krytycznie, poznawać w praktyce elementy metody badawczej i rozwijać kompetencje społeczne. Niezwykle ważnym elementem idei KMO jest wspólne i zarazem osobiste eksperymentowanie.

Zachęcamy innych nauczycieli do dołączenia do grona opiekunów KMO, a w podjęciu decyzji pomogą warsztaty „Jak prowadzić KMO?”, które odbędą się 23.11.2019r. w ZST CKZiU w Lesznie.

Więcej na stronie www.kmo.org.pl.

Opiekunka i trenerka KMO: Izabela Kaczmarek

Opiekunka KMO: Katarzyna Frach

kmoVIIIforum

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.