WARSZTATY „JAK PROWADZIĆ KLUB MŁODEGO ODKRYWCY?” DLA NAUCZYCIELI Z REGIONU LESZCZYŃSKIEGO

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W sobotę, 23 listopada 2019r. w Zespole Szkół Technicznych CKZiU w Lesznie odbyły się warsztaty dla nauczycieli z regionu leszczyńskiego zorganizowane w ramach partnerstwa placówki z Centrum Nauki Kopernik. Trenerzy z Warszawy z CNK: Karolina Grzegorzak, Anna Mikucka, Sebastian Kwiatkowski oraz trenerzy regionalni: Izabela Kaczmarek z Zespołu Szkół w Lipnie, Anna Władkowska z IILO w Lesznie i Dariusz Bojek z ZST CKZiU w Lesznie przeprowadzili szkolenie dla kilkudziesięciu nauczycieli z Leszna i okolic, którzy chcą założyć klub w swoich szkołach. Spotkanie trwało ponad 8 godzin, podczas którego uczestnicy zapoznali się z ideą KMO, poznali czym jest konstruktywizm, IBSE i dlaczego warto prowadzić zajęcia z dziećmi w ramach programu KMO.

Jak już wspomniano swój debiut w roli trenera miała Izabela Kaczmarek nauczyciel Zespołu Szkół w Lipnie. Z bezpłatnych warsztatów skorzystały dwie nauczycielki z naszej szkoły pani Maria Pawełkiewicz i pani Ewelina Łatka i przekonały się, że naprawdę warto zakładać Kluby Młodych Odkrywców, bo na nich rozwijamy wszystkie kompetencje kluczowe naszych uczniów, a przy tym jest to niesamowita zabawa, dla dzieci w różnym wieku, w odkrywanie, doświadczanie i majsterkowanie.

Trener i opiekun KMO: Izabela Kaczmarek

warsztatykmozst

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.