WARSZTATY W ROGOŹNIE

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W dniach od 24 do 28 lutego 2020 r. trzy klasy szóste z Zespołu Szkół w Lipnie uczestniczyły w warsztatach w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Opiekę nad nami sprawowały: p. Katarzyna Kobiela, p. Sabina Wagner, p. Joanna Cieślak oraz p. Iwona Lorenc-Zimniak.

Przez pięć dni braliśmy udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących profilaktyki różnego rodzaju uzależnień (np. profilaktyki alkoholizmu, nikotynizmu czy profilaktyki uzależnienia od komputera i Internetu). Uczyliśmy się sposobów rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie ze stresem oraz sztuki asertywności. Rozwijaliśmy umiejętności komunikacji oraz poznawaliśmy sposoby organizacji czasu wolnego. Ciekawe dla nas okazały się również zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Każdego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach alternatywnych: „chwila dla podniebienia‘’- mini kurs gotowania, zajęciach sportowych oraz treningu twórczości, w czasie którego poznaliśmy technikę „decoupage”. Codziennie inna grupa miała zajęcia kulinarne. Piekliśmy m.in.: babeczki, drożdżówki, ciasta, a to co udało się nam przygotować, jedliśmy wspólnie na podwieczorek.

Ponadto zwiedziliśmy dwie wystawy: czasową i przyrodniczą w Muzeum Regionalnym w Rogoźnie. Na wystawie przyrodniczej podziwialiśmy zwierzęta leśne, ptaki, motyle, a także minerały. Wystawa czasowa natomiast poświęcona była historii Rogoźna, dawnym monetom, narzędziom i przedmiotom codziennego użytku.

Wieczorami odbywały się bardzo ciekawe zajęcia i zabawy integracyjne, które polegały na „kopiowaniu” znanych programów telewizyjnych. Uczestniczyliśmy w teleturniejach: „Milionerzy”, „Koło fortuny” i „Kocham cię Polsko” . Najciekawszą formą wieczornej rozrywki okazało się „karaoke na wesoło” i dyskoteka.

W piątek, choć nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni z wyjazdu, powróciliśmy do domów.

                   Uczennica klasy 6A: Joanna Sędłak

[FOTORELACJA]

Rogozno2020

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.