NAUKA MATEMATYKI PRZEZ ZABAWĘ

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dzień Matematyki został stworzony po to, by dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie innej strony tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. W Polsce pierwsze obchody odbyły się 12 marca 2014r.

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Akcję w 2019 roku patronatem merytorycznym objął portal e-math.pl a patronatem medialnym blog ANIMALISTKA.

12 marca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w obchodach Dnia Matematyki. Na lekcjach matematyki podzieleni na grupy rozwiązywali zadania, hasłem przewodnim tegorocznej edycji była „Matematyka dzika”, a więc pytania związane z dziką przyrodą w Polsce. Wszystkie klasy chętnie przystąpiły do zmagań z zadaniami z pogranicza matematyki i przyrody. Każda klasa, która wzięła udział w akcji otrzymała dyplomy uczestnictwa.

Do Dnia Matematyki w tym roku dołączyły również klasy młodsze. Klasa II b i III a zmagały się z zadaniami, które nie były łatwe, ale świetnie się przy nich bawiły. I o to chodziło!

Joanna Cieślak

dzikamatematyka

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.