W NAGRODĘ MARTA POJEDZIE DO BRUKSELI …

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W dniu 19 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Lesznie odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą” dla uczniów miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. Patronat nad konkursem objął Europoseł Andrzej Grzyb, który ufundował nagrodę główną dla zwycięzcy. Jest nią wyjazd studyjny do Brukseli dla laureata i jego opiekuna. Opiekę merytoryczną nad w/w konkursem sprawowały Panie: Bogumiła Frąckowiak z Europe Direct Poznań i Natalia Staniewska z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lesznie.

Do konkursu przystąpiło 25 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Miasto Leszno reprezentowały: Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 8 i Szkoła Podstawowa nr 9, a powiat ziemski: szkoły podstawowe z Długich Starych, Kąkolewa, Lasocic, Wijewa oraz Lipna. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Majorczyk, Jagoda Nguyen Van i Martyna Skorupka.

Zadania konkursowe, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy dotyczyły historii powstawania Unii Europejskiej, znajomości instytucji i osób działających w jej ramach, treści najważniejszych traktatów europejskich oraz struktury władzy w UE. Ponadto uczniowie musieli rozpoznać monety oraz rozszyfrować daty związane z najważniejszymi wydarzeniami z historii integracji europejskiej. Test sprawdzał także wiedzę uczniów na temat funduszy europejskich i efektów ich wykorzystania w naszym kraju.

Po sprawdzeniu prac konkursowych przez komisję okazało się, że najlepiej z zadaniami poradziła sobie nasza uczennica, Marta Majorczyk, która zajęła I miejsce. W nagrodę Marta pojedzie, wraz z opiekunem, na tydzień do Brukseli, gdzie zwiedzi siedzibę Parlamentu Europejskiego. Wysokie, II miejsce zajęła w konkursie również Jagoda Nguyen Van. Uczennice do w/w konkursu przygotowała p. Iwona Lorenc – Zimniak, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Uczestniczkom konkursu gratulujemy wiedzy, a Marcie życzymy wielu pozytywnych wrażeń w stolicy Belgii.

                                                                                       Iwona Lorenc -Zimniak

iwonaunia

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.