WIELKANOCNE TRADYCJE

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 7 kwietnia 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyła się kolejna „Wielkanoc w Tradycji”. Ta wielkanocna impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy, ale nie tylko. Główną jej zaletę stanowią przepięknie udekorowane stoły wielkanocne, niezwykle kolorowe i pachnące wiosennymi kwiatami oraz świątecznymi smakołykami, obok których nie da się przejść obojętnie. Kuszą są swym wyglądem i zapachem mazurki, rozmaite babki, babeczki, serniki, pasztety czy faszerowane jajka. Obok pyszności uwagę przykuwają wszelakie ozdoby, będące rękodziełem, które sięga głęboko do tradycji ludowej. Przepiękne i kolorowe pisanki wykonane różnymi technikami, zajączki, kurczaczki oraz owieczki to tylko jedne z bogactwa plastycznej wyobraźni twórców, które można było podziwiać.

Podczas Wielkanocy w Tradycji można było również skosztować żurku wielkanocnego przygotowanego rodzica i ucznia z każdej szkoły, który był wynikiem konkursu kulinarnego w konwencji „MasterChefa”. Nasz żurek został ugotowany przez panią Magdalenę Rudkowską, której pomagał syn - Maksymilian. Zobaczyć można było pokaz wędliniarstwa , który prezentował pan Remigiusz Mikołajczak czy skosztować zupy z kiszonej kapusty, będącej dziełem pana Michała Małego. Na scenie natomiast można było natomiast podziwiać występy Szkolnego Zespołu Regionalnego z Bukówca Górnego.

Podczas imprezy wręczono także nagrody w konkursie plastycznym pt. „Wielkanocne Tradycje” organizowanym przez Gminny Ośrodku Kultury, w którym wzięło wielu uczniów z naszej szkoły i przyznano im następujące miejsca:

kategoria klas I-III

II miejsce – Paweł Rybakowski kl. Ib

Wyróżnienie – Julia Mikołajczak kl. IIa, Agata Pelec kl. IIb

kategoria klas IV-VI

I miejsce – Nadia Krysztof kl. IVa

II miejsce – Żaklina Józefczak kl. IVa

III miejsce – Wojciech Jeliński kl. Va

Wyróżnienie – Maria Zimniak kl. IVa, Marika Krawczyk kl. VIa

kategoria klas VII -VIII i Gimnazjum

I miejsce – Maria Józefczak kl. IIIb Gim.

II miejsce- Maria Koczorowska kl. VIIb

III miejsce – Zofia Koczorowska kl. VIIb

Wyróżnienie – Martyna Banaszak kl. VIIb, Aleksandra Walkowska kl. VIIIa

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

                                               Justyna Sędłak, Alina Linke, Joanna Cieślak, Olga Jankowska,

                                               Anna Markiewicz, Sławomir Cugier

wielkanocolga

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.