PASOWANIE NA CZYTELNIKA

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

10 maja 2019 r. w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Od września pierwszoklasiści mogli wypożyczać książki, zapoznawali się z funkcjonowaniem szkolnej biblioteki, aż nadszedł ten dzień, kiedy stali się pełnoprawnymi czytelnikami.


Dzieci wraz z wychowawczyniami odwiedziły najpierw bibliotekę, gdzie powtórzyły sobie informacje dotyczące zasad zachowania się, wypożyczania oraz regulamin. Następnie udały się do świetlicy, gdzie czekali na nie starsi koledzy i koleżanki, którzy przedstawili nowoczesną wersję bajki o Jasiu i Małgosi, pt. „Czekoladowy telewizor”. Mali czytelnicy wysłuchali również bajki o tym, czego nie lubią książki. Po występach nadszedł czas na pasowanie. Uczniowie przyrzekali, że będą dbać o książki, szanować je, z uwagą słuchać ich rad i wskazówek, a obowiązki czytelnika traktować z powagą,  co poświadczyli odciskając na kartkach „swoich” książeczek odcisk palca. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, który ma przypominać uczniom, to ważne wydarzenie.

Cieszymy się, że grono czytelników naszej biblioteki powiększyło się i zachęcamy do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej, ponieważ: "Książka nas uczy, książka cieszy, czasem zadziwi nas niemało. Albo po prostu tak rozśmieszy jakby się dobry żart słyszało...".


Bibliotekarki: Dorota Grochowa, Anna Markiewicz

pasowaniebiblioteka2019

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.