KLASOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W KLASIE II B

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, dlatego uczniowie klasy II B wraz z wychowawczynią panią Izabelą Kaczmarek, włączyli się do akcji codziennego głośnego czytania.

Nasza szkoła otrzymała bezpłatne zestawy książek o przygodach Słodziaków, maskotki z Gangu Słodziaków, kolorowe albumy „Czytaj codziennie” dla dzieci i zestaw specjalnych naklejek ze Słodziakami. Aby zachęcić dzieci do codziennego czytania uczniowie klasy II B otrzymali kolorowe mini - albumy do zbierania naklejek. Naklejkę ze Słodziakiem otrzymywał uczeń, który poświęcił co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie, potwierdzone podpisem rodzica. W ten sposób czytelnik mógł otrzymać 21 naklejek – za każdy dzień jedną. Ważne, by czytanie sprawiało radość i stało się nawykiem.

Po uzbieraniu wszystkich naklejek ze Słodziakami uczniowie postanowili urządzić Klasowy Konkurs Pięknego Czytania. Każdy przygotował ulubioną książkę, z której pięknie przeczytał fragment tekstu, swoim kolegom i koleżankom w klasie. Pani wychowawczyni zaprosiła dwie uczennice z klasy III B – Agatę Pelec i Ramonę Frąckowiak, które zasiadły w komisji konkursu i wyłoniły zwycięzców.

Mistrzami w czytaniu w klasie II B, którzy płynnie i z odpowiednią intonacją przeczytali fragment książki, okazali się: KAMIL BIAŁY i ZUZANNA LIPKA.

Wyróżnienie otrzymał PAWEŁ RYBAKOWSKI. W nagrodę otrzymali dyplomy i maskotki z Gangu Słodziaków.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Izabela Kaczmarek

baju

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.