SZKOLNY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W dniach 19-26 listopada zorganizowaliśmy w naszej szkole "Tydzień Życzliwości”. Był on związany z obchodzonym 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Głównym celem naszego przedsięwzięcia było propagowanie kulturalnego zachowania, wzajemnej uprzejmości, szacunku i pomocy. Chcieliśmy, żeby był to wyjątkowy tydzień, pełen uśmiechów, miłych słów i gestów. W związku z tym w ciągu całego tygodnia mieliśmy za zadanie:

  • Uśmiechać się do siebie!
  • Miło i serdecznie się pozdrawiać!
  • Pomagać sobie w trudnych sytuacjach!
  • Ustępować pierwszeństwa innym!
  • Odstawić na bok kłótnie, złości i żale!
  • Być pełnymi pozytywnych emocji!

W tych dniach na drzwiach naszych sal lekcyjnych zagościły własnoręcznie wykonane, uśmiechnięte słoneczka. Na korytarzu szkolnym pojawiła się Szkolna Księga Życzliwości, na łamach której każdy mógł zamieścić pozdrowienia lub inne miłe słowa, skierowane do wybranych osób bądź klas.

21 listopada wszyscy chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na najzabawniej przebraną klasę. Zdecydowana większość uczniów ubrała się tego dnia w radosne kolory, zdobiąc swój strój zabawnym gadżetem, np.: kolorową muszką, apaszką, okularami, kapeluszem itp..

Kreatywność uczniów i chęć włączenia się do wspólnej zabawy przeszły nasze oczekiwania. Komisja konkursowa nie miała więc łatwego zadania. Decyzją jury dyplomem, słodkim upominkiem oraz dniem bez pytania zostały nagrodzone klasy IIIa i VIb, dyplomem wyróżnienia klasy IIb i VIIb. Ukoronowaniem tygodnia życzliwości był wybór w klasach najbardziej życzliwej koleżanki i najbardziej życzliwego kolegi.

Mamy nadzieję, że miła atmosfera i uśmiech, które towarzyszyły nam w ciągu tego tygodnia pozostaną z nami na dłużej, bo warto być życzliwym, nie tylko od święta.

Małgorzata Bamburowicz-Węglarska

gochazyczliwosc

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.