TERAZ CZYTAM – akcja czytelnicza

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Nie tylko autorom książek powinno zależeć na propagowaniu czytelnictwa… przecież wszyscy doskonale wiemy, że czytanie wszechstronnie rozwija wyobraźnię, wrażliwość i umysł młodego człowieka. Oczywiście każdy pisarz chciałby, żeby czytano właśnie jego książki, jednak każda zadrukowana kartka w ręku dziecka to ogromna radość. Przynajmniej tak być powinno. Ale niestety, nie zawsze tak jest. A czyja to wina? Kiedy zdarza się, że dziecko nie widzi w domu czytającego rodzica, to skąd ma czerpać wzorce? Dzieci nie robią tego, co im nakazujemy, ale chętnie nas naśladują. Wykorzystajmy to. Dlatego bardzo ważne jest, by pokazać uczniowi zaczytanego nauczyciela. A tak! Zaczytanego, choćby przez dziesięć minut. 

Pozwólmy dzieciom na odrobinę luzu w czasie zajęć. Niech zajmą wygodną dla swojego ciała pozycję, niech poczują komfort relaksu w ciągu ciężkiego dnia zajęć, niech uspokoją emocje, wyciszą umysł i odpłyną na kartach ulubionej książki. Ulubionej, poleconej przez kolegę, bibliotekarza, a nie zadanej lektury. 

Jeśli poczują rozkosz czytania, frajdę z ucieczki do innego świata, radość z doświadczania przygód wraz z bohaterami książki, jest wielce prawdopodobne, że ten rytuał przeniosą do domu. Może uda mam się z zombie zapatrzonego w ekran smartfona zrobić prawdziwego czytelnika, któremu rozbudzona książkami wyobraźnia uruchomi kreatywność i empatię.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie wraz z Wydawnictwem Edukacyjnym z Krakowa zapraszają do akcji czytelniczej. Szczegóły akcji znajdują się w zakładce „oferta” – „oferta pomocy”.

/tekst: powiatowapppleszno.pl /

A w naszej szkole do tej akcji włączyły się już dwie klasy II B i III B; uczniowie tych klas bardzo chętnie czytają książki w szkole, a z nimi czytają ich wychowawczynie pani Kasia i pani Iza. Super sprawa! A oto pierwsze zdjęcia z naszej akcji. Zaczytani uczniowie….

Izabela Kaczmarek

czytam2b

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.