Z PIERWSZĄ GWIAZDKĄ… spotkanie świąteczne w Zespole Szkół w Lipnie

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 20 grudnia 2019r. o godzinie 9.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście: wójt Gminy Lipno pan Łukasz Litka, przewodnicząca Rady Rodziców pani Lidia Olejniczak, dyrektor ZS Lipno pani Aldona Ginter, nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni, mali aktorzy i wokaliści z klasy I B i III A pod czujnym okiem swoich wychowawców.

W jasełkach publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Całość przedstawienia przeplatana była bardziej i mniej znanymi kolędami, które zostały wykonane przez utalentowane wokalistki z naszej szkoły Karolinę Mikołajczak i Gabrielę Stefaniszyn oraz gitarzystę Miłosza Szkucika i perkusistę Patryka Bartosza. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tak pięknego przedstawienia.

WESOŁYCH ŚWIĄT!  WESOŁYCH ŚWIĄT!

Izabela Kaczmarek

jaselka2019

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.