WŁASNORĘCZNE GRY PLANSZOWE UCZNIÓW KLASY IV B

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Uczniowie klasy IV b stanęli przed niezwykłym zadaniem. Zamiast pisania kartkówki z lektury „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”... tworzyli na jego podstawie grę planszową. Propozycja spodobała się uczniom, którzy – jak się okazało – lubią trudne wyzwania.

Łatwo nie było. Uczniowie otrzymali od polonistki wskazówki, jak stworzyć grę, ale sami musieli zaprojektować oraz wykonać swoje gry. Praca nad planszówkami przebiegła w wybranych losowo grupach. Dzieci musiały podzielić się obowiązkami, by poprawnie wykonać zadanie.

Na przygotowanie gry poświęciliśmy dwie godziny. Część pracy uczniowie wykonali w domu. Następnie zaprezentowali swoje dzieła podczas lekcji języka polskiego p. Zmysłowskiej, która zaproponowała turniej gier. Podczas rozgrywek liczyło się nie tylko szczęście, ale również wiedza na temat przygód Kajko, Kokosza oraz Mirmiła, ponieważ czwartoklasiści przygotowali pytania, dotyczące omawianej lektury.

Wszyscy jednak z dużym zaangażowaniem włączyli się w zabawę, która tym razem służyła nie tylko rozrywce, ale również niezwykłej przygodzie intelektualnej.

Katarzyna Zmysłowska

gry4b

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.