PASOWANIE NA CZYTELNIKA

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

„Książka, myśl, słowo, uczucie, czyn...

Wszystko razem stanowi dopiero człowiek”

Józef Ignacy Kraszewski

W naszej bibliotece szkolnej co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika, które jest oficjalnym przyjęciem najmłodszych uczniów do grona biblioteki. W tym roku pasowanie odbyło się 6 kwietnia. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek, oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie wysłuchali piosenek przygotowanych przez koleżankę z klasy IV, oraz odgadywali bajkowe zagadki, przygotowane przez koleżanki z klasy VII, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu „przyszli czytelnicy” złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dużą książką dokonała pasowania każdego z uczniów, jednocześnie wręczając im pamiątkowy dyplom wraz z drobnymi upominkami.

Na koniec uczniowie wysłuchali kilku ciepłych słów, które skierowała do nich pani dyrektor, przypominając jaką wielką wartością jest obcowanie zawsze i wszędzie z książką.

Pani bibliotekarka podziękowała wszystkim za uczestnictwo w uroczystości i zaprosiła do częstego odwiedzania biblioteki, zapoznania się z literaturą dla dzieci oraz wypożyczania jak największej ilości książek.

Serdeczne podziękowania dla pani Justyny Sędłak za pomoc w przygotowaniu załączników dla pasowanych uczniów.

                                                                   bibliotekarka:

Monika Raczkowska

pasowaniebiblioteka

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.