SZKOŁA W LESIE

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W dniu 22 maja br. klasy 1 b i 3 b skorzystały z zaproszenia Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa - Starostwa Powiatowego w Lesznie do wzięcia udziału w akcji „Zielona szkoła” w Nadleśnictwie Włoszakowice - Krzyżowiec.

Tym razem zamieniliśmy ławki szkolne na las. Była to prawdziwa lekcja przyrody o lesie, jego roślinności i mieszkańcach. W Arboretum najpierw rozpoznawaliśmy drzewa najczęściej rosnące w naszych lasach i odpowiadaliśmy na pytania leśniczych dotyczące nazw zwierząt. Następnie udaliśmy się do miejsca, gdzie znajdują się piece do wyrobu węgla drzewnego oraz wspięliśmy się na platformę widokową. Po zwiedzaniu zrobiliśmy sobie przerwę śniadaniową, nietypową, bo przy ognisku usmażyliśmy sobie kiełbaski. Potem nadszedł czas na zabawę w przepięknym otoczeniu przyrody. Była więc długa lekcja wychowania fizycznego: graliśmy w piłkę, próbowaliśmy swych sił na siłowni, pokonywaliśmy tory przeszkód, bawiliśmy się w chowanego.

Na koniec otrzymaliśmy upominki i ciekawe materiały o lesie, które na pewno wykorzystamy na lekcjach, tym razem już w klasie.

             Organizatorki wyjazdu: K. Frach, I. Kaczmarek, M. Raczkowska

arboretum 

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.