CIEKAWA LEKCJA HISTORII DLA NAJMŁODSZYCH

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

     W ramach realizacji treści patriotycznych i obchodów 100-lecia niepodległości Polski, dzieci z klas I-III Zespołu Szkół w Lipnie skorzystały z zaproszenia zwiedzenia Jednostki Wojskowej w Lesznie i udały się na wycieczkę, gdzie swoje święto obchodził 4. Zielonogórski Pułku Przeciwlotniczy i z tej okazji zostały otwarte bramy koszar dla zwiedzających.

     Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką służby wojskowej oraz obejrzenie sprzętu wojskowego, który zrobił furorę szczególnie wśród chłopców. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawych opowiadań żołnierzy, który cierpliwie odpowiadali na każde pytanie uczniów. Dzieci zdobyły wiele informacji na temat patrona szkoły Wojska Polskiego. Również miały możliwość skosztowania grochówki wojskowej, którą serwowano głodnym zwiedzającym. Była naprawdę pyszna!

     Nasi najmłodsi uczniowie pamiętają również o bohaterskich żołnierzach, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny, uczcili ich pamięć, zapalając znicze pod pomnikiem poświęconym 17 Pułkowi Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego i pod pomnikiem Generała Grota Roweckiego, który w latach 1930-35 był dowódcą 55 Pułku Piechoty w Lesznie.

     Chłopcy byli zachwyceni pobytem w jednostce wojskowej, a dziewczynki miały możliwość zaobserwowania pań w mundurach wojskowych, których w leszczyńskich koszarach nie brakuje.

     Dziękujemy majorowi Wojska Polskiego i nauczycielowi Zespołu Szkół w Lipnie panu Jarosławowi Zielonce; wyróżnionemu przez Ministra Obrony Narodowej i Dowódcę Generalnego RSZ za współpracę i promowanie sportu; za zorganizowanie ciekawej lekcji historii dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Wychowawcy i uczniowie klas I-III

koszary2018

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.