JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

         W Zespole Szkół - Szkole Podstawowej w Lipnie ślubowanie uczniów klas pierwszych stało się już tradycją w kalendarzu uroczystości szkolnych. Poprzedza je okres przygotowań. W tym czasie dzieci, powoli wdrażając się w społeczność uczniowską, poznają swoje prawa i obowiązki, poznają najbliższe otoczenie, szkołę i kolegów. Uczą się pierwszych literek.

         Ślubowanie to ogromne przeżycie dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli. I tym razem było podobnie. W piątek, 26 października 2018r., odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA.

     O godz. 9.30 do dużej sali gimnastycznej, wypełnionej rodzicami i zaproszonymi gośćmi, wkroczyli w asyście uczniów z klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Nietążkowa, pierwszoklasiści w strojach galowych i kolorowych biretach. Młodszych kolegów przywitał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Maciej Stachowiak.

       Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: pani Dyrektor - Aldona Ginter, pani Wicedyrektor – Małgorzata Bamburowicz - Węglarska, oficer Wojska Polskiego kapitan Artur Łubianka, przedstawicielka Rady Rodziców pani Olejniczak, major Wojska Polskiego pan Jarosław Zielonka i wychowawczyni klasy z ZSP z Nietążkowa pani Halina Samol-Senftleben.

       40 pierwszoklasistów przygotowały do tak ważnego święta panie wychowawczynie: Izabela Kaczmarek i Alina Linke. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a dziewczynki zauroczyły zebranych ciekawym układem tanecznym z biało-czerwonymi wstęgami. Uczniowie klasy IVb: Marysia, Oliwia, Dorian, Wiktor i Piotrek wyjaśnili skąd się wzięło ślubowanie i uświadomili młodszym kolegom, że nie ma się czego bać. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Aldona Ginter i kapitan Artur Łubianka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lipnie.

         Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości, kolegów i koleżanek z klas II i III. Dodatkową niespodzianką był pokaz musztry w wykonaniu uczniów z klasy mundurowej ZSP z Nietążkowa.

       Podsumowano również konkurs plastyczny zorganizowany z okazji 100-lecia niepodległości Polski i Święta 4 Pułku Przeciwlotniczego w Lesznie. Nagrody laureatom wręczył oficer Jednostki Wojskowej z Leszna pan Artur Łubianka i major Jarosław Zielonka w asyście pani dyrektor. Nagrody otrzymali: Kacper Szkucik, Nadia Krysztof, Maria Koczorowska i Urszula Mikulska.

Po uroczystości mali żacy wraz z rodzicami i gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za który serdecznie dziękujemy!

Izabela Kaczmarek, Alina Linke

pasowanie2018

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.