NA GRZYBY

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 15 września uczniowie klasy 1A i 3B wraz z wychowawczyniami panią Katarzyną Frach i panią Izabelą Kaczmarek, wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Był piękny, słoneczny, wrześniowy dzień.

       Po wcześniejszej rozmowie  dzieci wiedziały, że w lesie należy zachowywać się cicho, nie należy niszczyć roślin i grzybów oraz zawsze trzeba dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Las zachwycił nas wspaniałymi jesiennymi barwami. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące jesienią zmiany. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy drzewa liściaste i iglaste oraz ich owoce.

      Ale głównym celem naszej wędrówki po lesie było grzybobranie. I udało się… królami grzybobrania zostali z klasy 1A - Paweł, a z klasy 3B – Antek, obaj chłopcy znaleźli dorodne borowiki szlachetne. Udało się nam znaleźć również maślaki i sowy, ale napotkaliśmy również grzyby trujące. Przy pomocy lupy próbowaliśmy odkryć różne tajemnice lasu, przyglądaliśmy się jak zbudowane jest mrowisko i pracujące w nim mrówki. Na trasie wędrówki widzieliśmy również ambonę myśliwych.

      Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy.

Uczniowie klasy 1A i 3B z wychowawczyniami

[FOTORELACJA]

na grzyby2020 800x450

Copyright © 2022 SP LIPNO Rights Reserved.