KMO…magiczne doświadczenia z wodą

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W dniach, 11 września, na zajęciach członkowie KMO z klasy III B i 18 września na zajęciach członkowie KMO z klasy IA wykonali proste doświadczenie z wodą i zastanawiali się nad tym:

CZY WODA MOŻE DZIELIĆ SIĘ KOLOREM?

Dwie butelki napełniamy wodą, do jednej należy włożyć bibułę marszczoną w celu zabarwienia cieczy. Papier wyjmujemy. Do drugiej butelki wsypujemy dwie łyżeczki soli i wymieszać ją trzeba w celu rozpuszczenia. Na butelkę z przeźroczystą wodą nakładamy tekturkę i mocno ją dociskamy, tak by woda się nie wylała, kiedy odwrócimy ją do góry nogami. Nie jest to łatwe, więc młodsze dzieci mogą poprosić o pomoc dorosłego. Ustawiamy butelkę z tekturą na drugiej, zabarwionej i delikatnie usuwamy tekturę, starając się, by woda się nie wylała. Zaobserwujcie co się stanie!!!

CZY WORECZKI BYWAJĄ MAGICZNE?

Należy napełnić woreczek wodą i zamknąć (na ile to możliwe szczelnie). Eksperyment polega na przebijaniu ołówkami woreczka na wylot (w miejscach gdzie jest woda). Co się dzieje? Bardziej dociekliwi sprawdzili również, co się stanie jeżeli po przebiciu woreczka wyciągnie z niego ołówek :-)

Nasze eksperymenty przebiegały bez większych problemów...

My już wiemy co się stanie i dlaczego, ……….a Wy?

Niech KMOc będzie z Wami!

Opiekunki KMO: I.Kaczmarek, K.Frach

[FOTORELACJA]

 

KMO1118IX 800x450

Copyright © 2022 SP LIPNO Rights Reserved.