MAMY UZDOLNIONĄ MŁODZIEŻ

MAMY UZDOLNIONĄ MŁODZIEŻ

Uroczyste podsumowanie konkursów :

Olimpiady „Olimpus”,

Konkursu Matematyczno- Informatycznego “InstaLogik”,

Konkursu historyczno – plastycznego: “Powstanie Wielkopolskie …”.

Podczas uroczystego apelu, który odbył się 13 maja nagrodzono laureatów i uczestników kilku konkursów.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sesji zimowej Olimpiady „Olimpus” z biologii, chemii, geografii, historii i języka angielskiego. Do konkursu przystąpiło łącznie 39 uczniów.

Tytuł laureata w/w konkursu uzyskali:

Zuzanna Dudkowiak z kl. VI a z biologii,

Tomasz Olejniczak z kl. VI a z historii,

Jan Dietrich z kl.VII a z historii.

Pozostali uczestnicy uplasowali się również na wysokich miejscach.

InstaLogik z sukcesami

Dwóch uczniów z klasy IV a – Mikołaj Radkiewicz i Jakub Pelec zostało finalistami na szczeblu ogólnopolskim V edycji Konkursu Matematyczno- Informatycznego InstaLogik w swojej kategorii wiekowej. Jakub uzyskał ponadto najlepszy wynik w powiecie leszczyńskim.

W trzyetapowym konkursie wzięło udział łącznie ośmioro uczniów z klas IV-VIII naszej szkoły.

Po pierwszym etapie zmagania z zadaniami zakończyli: Katarzyna Banaszak z V b, Wojciech Paul z VI b, Mateusz Toboła z VII b, i Michał Grobelny reprezentujący klasę VIII a.

Zadania na kolejnym etapie rozwiązywało czworo uczniów. Dyplom uczestnictwa w tym etapie otrzymały Kaja Olejniczak z klasy IV a i Julia Mikołajczak z klasy VII a.

W trzecim etapie nasza szkołę reprezentowali dwaj uczniowie z klasy IV a – finaliście konkursu.

Organizatorem konkursu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Dyplomy otrzymali także uczestnicy konkursu historyczno – plastycznego „Powstanie Wielkopolskie. Historia mojej rodziny. Historia mojej miejscowości” pod honorowym patronatem Marszałek Senatu RP Małgorzaty Kidawy – Błońskiej.

Laureaci Olimpiady „Olimpus” oraz uczestnicy drugiego i trzeciego etapu Konkursu InstaLogik oprócz dyplomów otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców w postaci kart podarunkowych.

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy wiedzy.