MISTRZOWSKI KLUB Z LIPNA

MISTRZOWSKI KLUB Z LIPNA
Od siedmiu lat prężnie działa w gminie Lipno. Mowa o Klubie Młodego Odkrywcy „Ciekawi Świata”, który uhonorowany został zaszczytnym tytułem. Szereg przedsięwzięć organizowanych przez Izabelę Kaczmarek oraz Katarzynę Frach, został doceniony przez kapitułę konkursu „Mistrzowie Klubu Młodego Odkrywcy”. 
W całym kraju i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Koordynatorem programu jest Centrum Nauki Kopernik, który wspiera partner strategiczny, a mianowicie Polska-Amerykańska Fundacja Wolności. W tym roku szkolnym klub w Lipnie liczy 84 członków. Są to głównie uczniowie z klas I-III,
 którzy mogą systematycznie i z dużym zaciekawieniem eksperymentować, doświadczać i majsterkować w różnych dziedzinach nauki. Dzieci często wyjeżdżają na różnego rodzaju warsztaty naukowe i zwiedzają ciekawe obiekty związane z popularyzacją nauki. Dzięki klubowi i zaangażowaniu opiekunek, w Lipnie gościł Naukobus z CNK w Warszawie, odbyły się Dni Nauki, a także Noc Nauki, którą zorganizowano wspólnie z gminną biblioteką.
Te wszystkie działania zostały zauważone i docenione przez kapitułę konkursu Mistrzowie KMO. „Ciekawi Świata” z Lipna znalazł się w gronie 12 klubów nagrodzonych tytułem „Mistrzów KMO 2022”. Nagrodzone kluby pochodzą z Polski, Armenii, Gruzji i Ukrainy.
Izabela Kaczmarek i Katarzyna Frach za popularyzację nauki w swojej miejscowości odebrały nagrodę
z rąk Janusza Laski, założyciela pierwszego w Polsce Klubu Młodego Odkrywcy. Do Lipna przywiozły ogromne pudło z pomocami naukowymi dla klubowiczów oraz nagrodę pieniężną, która przeznaczona została na doposażenie sali lekcyjnej w multimedialny monitor dotykowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipnie. Środki do tego zakupu dołożył też wójt gminy Lipno.