NAUKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!…

NAUKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!…

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK I PLANETARIUM W WARSZAWIE

Opiekunki Klubu Młodego Odkrywcy, pani Katarzyna Frach i Izabela Kaczmarek wraz z paniami Kingą Stachowiak i Magdaleną Korbik-Jurecką, zorganizowały wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik
i Planetarium w Warszawie.

Na przygodę z nauką wyruszyliśmy 31.03.2023r. wczesnym rankiem. Warszawa przywitała nas wspaniałą wiosenną pogodą, więc postanowiliśmy zrobić sobie spacer bulwarami wiślanymi i odwiedzić Syrenkę warszawską, a z dala podziwialiśmy Stadion Narodowy. 

A o godz. 10.00, pięćdziesięciu pięciu młodzych badaczy, z klas II-VIII, rozeszło się po obszernym terenie Centrum Nauki Kopernik, by na własną rękę odkrywać tajniki nauki. Każdy znalazł kącik dla siebie. Jednych bardziej interesował wszechświat, innych fizyka, a jeszcze inni zagłębiali się w tajemnice robotyki, muzyki i dźwięku. Przy każdym eksponacie zabawa była przednia.

Ci, dla których wrażeń było mało, wzięli udział w teatrze robotyki, gdzie aktorami były roboty. Widzieliśmy również Mikołaja Kopernika – robota, z którym przeprowadziliśmy małą pogawędkę.

Nie było mowy o nudzie!

A później na wszystkich czekał seans w Planetarium, gdzie po krótkim wykładzie o gwiazdach i planetach, w którym nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, obejrzeliśmy fascynujący film „Jesteśmy kosmitami”. 

Mamy nadzieję, że ta wycieczka  obudziła w uczniach pasję do pochłaniania wiedzy!