WYCIECZKA DO JURA PARKU W KRASIEJOWIE

WYCIECZKA DO JURA PARKU W KRASIEJOWIE

Uczniowie klasy 1b, 1c, 2a, 3a i 3b nie mogli doczekać się wyjazdu na wycieczkę, którą zaplanowano na 30 maja. Wreszcie nadszedł upragniony dzień.

93 uczniów wyruszyło na wyprawę, gdzie rozpoczęli przygodę z dinozaurami od wizyty w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, która wplątała ich w zawiłe losy Świata. To tu stali się świadkiem fascynujących przemian i dołączyli do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów! Dzięki nowej tajemnej technologii uczniowie przenieśli się nie tylko w przestrzeni ale także i w czasie. Technologia cyfrowa i rzeczywistość fizyczna zmieszane tutaj są w takim stopniu, że można mieć trudność w ich odróżnieniu. Czasem może aż zakręcić się w głowie. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji grupa była wyposażona w specjalny sprzęt. Wszyscy temponauci są traktowani jako goście specjalni i mogą liczyć na indywidualnego wirtualnego przewodnika. Ułatwił on wszystkim poruszanie się po obiekcie.

Dalej wchodząc do Jura Parku uczniowie przenieśli się miliony lat wstecz i doświadczyli niezwykłych wrażeń. Na pokładzie Kapsuły Czasu uczestniczyli w Wielkim Wybuchu, czyli byli świadkami narodzin Ziemi, galaktyk, Układu Słonecznego, następnie na Ścieżce Edukacyjnej przechadzali się wśród 200 naturalnej wielkości modeli prehistorycznych gadów. Świat Opolskiego Dinozaura to jedyne muzeum na świecie ulokowane nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym, gdzie uczniowie spotkali się z naukowcami. Natomiast piękno morskich głębin obejrzeliśmy w Prehistorycznym Oceanarium, gdzie największą atrakcją był rekin rozbijający szybę akwarium. Park Rozrywki z Bajkową Krainą Dinozaurów i gigantycznym Placem Zabaw zapewnił sporą dawkę świetnej zabawy i emocji.

Pobyt w Parku obejmował również wizytę w kinie 5D, które jest ciekawą atrakcją Jura Parku w Krasiejowie. Oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogli doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych. Te efekty pozwoliły oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. Nie zabraknęło również czasu na ciepły posiłek – przerwę obiadową.

Wszystkim wycieczka bardzo się podobała i z niechęcią opuszczali ten niezwykły świat dinozaurów.

FILM -> https://fb.watch/dwPKW_KAyf/

Organizator wycieczki:
Izabela Kaczmarek