WYCIECZKA EDUKACYJNA KLASY IB, IIB I IIIB

WYCIECZKA EDUKACYJNA KLASY IB, IIB I IIIB

Uczniowie klasy 1b, 2b i 3b spędzili wspaniały czas w Błędnych Skałach biorąc udział w lekcji przyrody prowadzonej przez pracowników Parku Narodowego Gór Stołowych, podziwiając piękne krajobrazy jak i też wspaniałe labirynty wśród skał. Pomiędzy różnorodnymi formami skalnymi takimi, jak skalne maczugi, grzyby, czy słupy pokonaliśmy kilkusetmetrowa trasę turystyczną. W najwęższych miejscach uczniowie musieli przeciskać się pomiędzy skalnymi szczelinami, wąskimi na kilkadziesiąt centymetrów. Atrakcji
i śmiechu było co nie miara. Wszyscy z zapartym tchem czekali na kolejną szczelinę i tego, kto nie zdoła się przecisnąć. Wszyscy dali radę.

 Kolejnym punktem wycieczki było bardzo ciekawe miejsce skansen „Szlak Ginących Zawodów” w Kudowie Zdroju. Tylko podczas jednej wizyty zapoznaliśmy się z ginącymi zawodami m.in. garncarzem i piekarzem, który w tradycyjnym piecu chlebowym wypieka przepyszny chleb. Każdy mógł skorzystać z degustacji wiejskiego chleba z własnoręcznie wyrobionym masłem  lub smalcem. Czekała również na uczniów nie lada atrakcja. Każdy wykonał naczynie z gliny na kole garncarskim, które zabrał na pamiątkę do domu. Na terenie skansenu mogliśmy karmić zgromadzone tam zwierzęta wiejskie  i egzotyczne. Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni.