KLASY SIÓDME NA SPEKTAKLU ,,MUZYCZNYM”

KLASY SIÓDME NA SPEKTAKLU ,,MUZYCZNYM”

W środowy wieczór 22 listopada chętni uczniowie klas siódmych wraz z rodzicami i nauczycielkami – polonistkami wybrali się na spektakl  pt. „Irena” do Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Wyjazd poprzedzony był ciekawą lekcją historii wprowadzającą w tematykę spektaklu, którą przeprowadziła nauczycielka historii – pani Iwona Lorenc – Zimniak, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!

O ratującej dzieci z warszawskiego getta bohaterce – Irenie Sendlerowej wiedzą w Polsce wszyscy, ale po raz pierwszy nasi uczniowie mogli poznać jej historię w musicalowej formule, z muzyką na żywo, oczywiście!!!

Choć pokazane w spektaklu wydarzenia rozegrały się 80 lat temu, dziś są niestety nadal niezwykle aktualne.

Musical „Irena” to wyjątkowa realizacja, zarówno pod względem tematyki, jak i sposobu przedstawienia. Irena Sendlerowa nie chciała być pokazywana jako bohaterka, uznając swoją działalność jako coś absolutnie oczywistego. Robiła to z potrzeby serca, dlatego inspirowany historią jej życia spektakl zawiera uniwersalny przekaz o człowieczeństwie. Dzięki musicalowej formie, historia ta pozostaje wciąż żywa, budzi emocje i dociera do szerokiej grupy odbiorców, zarówno młodych, jaki i tych trochę starszych.

I jak mawiała Irena: „Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.”

Niech JEJ słowa będą puentą tego widowiska.