NIEBO PEŁNE GWIAZD

NIEBO PEŁNE GWIAZD

Na zaproszenie Klubu Młodego Odkrywcy i zaangażowania opiekunek: pani Izabeli Kaczmarek i Katarzyny Frach, do Szkoły Podstawowej w Lipnie – po raz pierwszy – przyjechało mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 

W ciągu dwóch dni, 15 i 16 kwietnia 2024r., uczniowie klas I-VIII, nauczyciele i pracownicy szkoły,  mogli zobaczyć niesamowity pokaz!

W specjalnym namiocie w kształcie kopuły można było zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje i inne obiekty astronomiczne. Wirtualny nieboskłon przybliżył widzom obiekty widoczne nad Polską.

W pasjonującą, kosmiczną podróż na podbój Wszechświata uczestników zajęć zabrali edukatorzy
z Centrum Nauki Kopernik: pan Jakub i pan Lucjan. Ogromne brawa

W jednym z pokazów wziął udział wójt Gminy Lipno pan  Łukasz Litka  i dyrektor szkoły pan Damian Janowicz , jak zawsze życzliwi i przychylni wszelkim inicjatywom edukacyjnym. 

Wójt podziękował edukatorom, dyrektorowi i opiekunce KMO pani Izabeli Kaczmarek za zaangażowanie w organizację wizyty mobilnego planetarium.

Po zakończeniu wizyty w Planetobusie, wszyscy uczestnicy  wyrażali zachwyt nad niezwykłością i pięknem kosmosu. Okazało się, że tajemnice Wszechświata są niezwykle interesujące dla wszystkich ludzi niezależnie od ich wieku. Dla wielu była to pierwsza w życiu możliwość bezpośredniego “dotknięcia nieba”, spojrzenia na kosmos okiem teleskopu.  

Kto wie, może właśnie teraz obudziła się w kimś pasja gwiezdnego odkrywcy na miarę Kopernika.