SUPERSMYKI W KLUBIE SENIORA

SUPERSMYKI W KLUBIE SENIORA

W ubiegłą środę od rana przed naszym Klubem widoczny był ambulans. Uspokajamy, nic się nie stało. To część drugiego dnia kursu pierwszej pomocy prowadzonego w naszym Klubie przez EMP Szkolenia – pierwsza pomoc i defibrylatory AED.

Uczestnicy zapoznali się m. in. z postępowaniem w przypadku zagrażającego życiu krwotoku. Ważnym elementem szkolenia były informacje nt. sposobu rozpoznania objawów udaru mózgu – jednej z głównych przyczyn zgonów w Polsce i na świecie. Uczestnicy ćwiczyli także właściwe postępowanie w przypadku zadławienia się. Mimo iż samo postępowanie jest urazogenne, to ćwiczenie było bezpiecznie dzięki wykorzystaniu specjalnie do tego przystosowanej kamizelki treningowej.

Tym razem w ramach integracji międzypokoleniowej, oprócz seniorów w zajęciach udział wzięły także maluchy z Przedszkola w Radomicka. Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach, miały mnóstwo pytań ale także dzieliły się swoimi doświadczeniami. To bardzo ważne aby już najmłodsze dzieci uczyć właściwych postaw i zachęcać do udzielania pomocy na miarę swoich możliwości.

Dzięki uprzejmości Polska Fundacja Ratownictwa, wszyscy mieli okazję zapoznać się ze sprzętem ratowniczym oraz ambulansem, który sprawił najwięcej radości szczególnie najmłodszym.